Загрузка

Офіційна назва — Держава Ізраїль

Форма правління — парламентська демократія

Столиця — Єрусалим

Площа — 21.643 кв. км

Населення — 7 млн. чоловік

Віросповідання — 76.5% євреї, 16% мусульмани, 2% християни, 1.5% друзи.

Державна мова — іврит, арабська
Значного поширення як розмовна — отримала російська мова. Назви вулиць, дорожніх знаків дублюється на івриті, арабській та англійській мовах.

Валюта — новий ізраїльський шекель

Погода і клімат
В Ізраїлі різноманітний клімат — від помірного до тропічного з великою кількістю сонячних днів. З листопада по травень триває дощовий зимовий сезон (температура січня 6-14 ° С, на південному заході Мертвого моря до 18 ° С), решту часу — сухий літній період (температура липня і серпня 24-28 ° С, а подекуди до 36 ° С). Рясні дощі випадають на півночі та в центрі країни, набагато менше — у північному Негеві, на півдні їх майже не буває. Багато річок влітку пересихають.

Транспорт
Автобус — найпопулярніший транспорт в Ізраїлі. Більшість автобусних ліній не працюють в суботу («шабат») та в дні єврейських свят. Міські автобуси в Єрусалимі працюють с 06:00 до 24:00. Вхід тільки через передні двері. Вартість проїзду по внутрішніх міських маршрутах приблизно 1,2 USD .
Всі таксі обладнані лічильниками. Згідно закону вони повинні бути обов’язково включені. Таксі — єдиний вид транспорту, який працює в суботу і святкові дні. Вартість проїзду 3 шекеля / км.
Передбачені тарифи:
(0) — додатковий (при замовленні по телефону);
(1) — звичайний;
(2) — звичайний плюс 25% доплата за обслуговування в нічний час (з 21:00 до 05:30), в суботу та святкові дні.
Великою популярністю користуються маршрутні таксі «Шерут». Вартість переїзду — 4,5 шекеля і не залежить від кількості пасажирів.
В Ізраїлі існує система туристичних таксі, водії яких ліцензовані гіди. На дверях машин емблема Міністерства (дві особи, які несуть велике гроно винограду). В такому таксі можна здійснити екскурсію по місту.

Обмін валюти
Обмін валюти здійснюється в банках та обмінних пунктах, в готелях і на пошті. Більшість банків відкриті з неділі по четвер з 08:30 до 12:00 і в неділю, вівторок, четвер з 16:00 до 18:00. Перед єврейським святами банки працюють з 08:30 до 12:00. Шекелі можна обміняти на іноземну валюту в банках аеропорта не більше 500 USD або в еквіваленті на іншу валюту. Шекелі, що перевищують вказану суму і залишились в туриста після відвідання Ізраїля (не більше 5000 USD ) можна обміняти при пред’явленні квитанції банку, яка підтверджує їх отримання шляхом обміну іноземної валюти.

Кухня
Місцева кухня відрізняється багатством і різномаїттям. Є багато різних ресторанів: китайські, російські, французькі, індійські, мароканські. Обов’язково скуштуйте національні блюда — фалафель в піті або «рибу Святого Петра». Ізраїльським делікатесам присвоєно — «єрусалимські». Перш за все, це «меорав єрушалмі» (єрусалимське жарке) з різними видами курячого м’яса: грудинка, пупок, серце и печінка. Все це приправлено цибулею і «фірмовими добавками», які в кажному куточку країни — інші. . Ритуальні єврейські закони забороняють їсти страви зі свинини чи ракоподібних. Окрім цього, молочні та м’ясні страви необхідно готувати й подавати окремо. Такі страви і називають кошерними. Кошерність їжі дотримується в більшості готелів, ресторанів та супермаркетів, але в багатьох районах країни працюють також некошерні ресторани і магазини.

Шопінг
Більшість магазинів працюють з неділі по четвер з 09:00 до 19:00, в п’ятницю до 14:00. Деякі мають обідню перерву 13.00 — 16.00. Великі торгівельні центри: У будні відкриті з 08:00 до 22:00.

Отправить запрос

Отправить запрос на путевку:

ГОРЯЧИЕ авиатуры из Львова, Киева и других городов Украины
Минимальные цены на туры с вылетом в ближайшие несколько дней на 1 человека в двухместном номере.

Подобрать тур

Подпишитесь на рассылку!