Загрузка

Офіційна назва: Республіка Греція.

Столиця: Афіни (748 тис.).

Державний устрій: Парламентська республіка.

Час: Відстає від московського на 1 годину.

Географія. Розташована у південній частині Балканського півострова і на прилеглих до нього й до узбережжя Малої Азії островах. Межує з Албанією, країнами колишньої Югославії, Болгарією та Туреччиною. Омивається: Середземним, Іонічні та Егейським морями. До складу Греції входить близько тисячі островів, на які припадає майже 20% всієї країни. Територія Греції розділена на три частини. До материкової Греції входять: Македонія — північна область Греції, яка межує з Албанією, Болгарією і колишньою Югославією (Касторія, Халкидіки); Фракія — північно-східна область, що межує з Болгарією і Туреччиною (Александрополь, Комотіні); Епір — північно-західна область на кордоні з Албанією (омивається Іонічним морем); Тессалія — найбільш рівнинна область, зі сходу омивається Егейським морем (Лариса, Волос, Трікала); Центральна Греція — центральна частина Греції (Халкида, Ламія, Амфісса); Аттіка — область навколо Афін. Пеллопонес — найбільший півострів Греції (площа — 21,4 тис.км2), з’єднаний з материковою частиною вузьким перешийком (ширина 5 км), через який в кінці 19 століття був проритий канал (довжина 6500 м, ширина 23,5 м, глибина 40 м). Третій район утворюють острови Егейського моря: Евбея — другий за величиною, після Кріта, острів Греції (3,9 тис.км2), сполучений з континентом мостом; Лесбос — один з великих островів Греції (1,6 тис.км2); Північні Споради — острови Скірос, Скопелос, Юра, Іліодрамія та ін. в північно-західній частині Егейського моря; Кіклади («киклос»з грецької «той, що створює кільце») — архіпелаг в центральній і південній частині Егейського моря (острови Аморгос, Андрос, Сіфнос, Санторіні, Тімос, Кітнос та ін.); Південні Споради — Додеканес — архіпелаг з 12 островів в південно-східній частині Егейського моря, біля узбережжя Туреччини (острови Родос, Самос і ін).

Клімат: Греція входить у середземноморську кліматичну зону, влітку тут майже немає дощів, зате взимку проходять сильні зливи. Середня температура води влітку — 27 С. Найсприятливіший час для поїздки в Грецію — кінець березня — середина червня або початок вересня — кінець жовтня.

Свята і неробочі дні: 1 січня (Новий рік) 6 січня (Богоявлення) 25 березня (День незалежності) 1 травня (День праці) 15 серпня (Успіння Богоматері) 25 грудня (Різдво Христове) 26 грудня ( Святки).

Національні особливості: Греков відрізняє імпульсивність, сентиментальність у поєднанні з терпимістю. Жест головою знизу вверх у Греції означає «ні», а зверху вниз — «так». По-грецьки звук «не» означає «так», а заперечення звучить як «охі». Грекам не властива пунктуальність, на ділову зустріч вони можуть спізнитися. Грецьке «завтра» («авріо») означає щось невизначене чи відмову. У грецькому будинку не прийнято знімати взуття. Запрошення в гості нее означає обід або вечерю. У період денного відпочинку з 14 до 18 години і ввечері після 22 годин в Греції не прийнято телефонувати.

Населення: Населення країни складає близько 11 млн осіб. У найбільших містах: Салоніки (378 тис.ос.), Пелопоннес (155 тис.ос.), Пірей (170 тис.ос.), Іракліон (117 тис.ос.), Лариса (113 тис.ос.). Етнічні групи: греки — 98%, турки — 1%, албанці, вірмени, валахи. Середня тривалість життя: 75 років — чоловіки, 80 років — жінки.

Офіційна мова — грецька. Також використовується: англійська, німецька, італійська, французька, щоправда, чим далі вглиб, тим менше шансів зустріти людину на вулиці, яка знала б іноземні мови. Це стосується і таксистів, і офіціантів, і продавців у магазинах… Найкраще мати розмовник.

Релігія: грецька православна церква 98%, католики, протестанти, іудеї, мусульмани.

Валюта: євро (EUR). В обігу банкноти номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів.

Обмін валюти: наявну валюту можна обмінювати тільки в банках або обмінних пунктах. Банки відкриті по робочих днях з понеділка по четвер з 8:00 до 14:00, а в п’ятницю з 8:00 до 13:30. На вихідні та у національні свята банки закриті. Окрім банків можна скористатися обмінними пунктами, які працюють після сієсти і у вихідні дні. За процедуру обміну береться комісія від 1% до 2%.

Магазини працюють всі дні тижня, крім неділі, з 8:00 до 13:30 і додатково з 17:30 до 20:30 по вівторках, четвергах і п’ятницях. Супермаркети працюють всі дні тижня, крім неділі, з 8:00 до 18:00 чи 19:00 без перерви на обід. У Греції ціни на більшість товарів нижчі, ніж в інших країнах Західної Європи, за винятком електроніки, електротехніки, легкових автомобілів. Магазини безмитної торгівлі мають вивіску: «Hellenic Duty Free Shop». На базарах і в маленьких магазинах можна торгуватися, особливо при покупці декількох речей. Розпродаж зимових речей відбувається в січні-лютому, літніх — у серпні-вересні. Більшість туристів поєднують відпочинок в Греції з придбанням шуби. При покупці шуби необхідно отримати два товарні чека. У чеках має бути зазначено прізвище та ім’я покупця, найменування виробу і його вартість в місцевій валюті. Шубу доцільніше купувати на фабриці або в магазині. У цьому випадку при від’їзді з Греції не буде ускладнень на митниці.

Чайові: Якщо Ви хочете дати чайові офіціантам — зазвичай вони складають 5-10% від суми замовлення, але це — винятково добра воля клієнта. Таксистам чайові залишати не прийнято.

 

Отправить запрос

Отправить запрос на путевку:

ГОРЯЧИЕ авиатуры из Львова, Киева и других городов Украины
Минимальные цены на туры с вылетом в ближайшие несколько дней на 1 человека в двухместном номере.

Подобрать тур

Подпишитесь на рассылку!