Завантаження

Варто побачити

Котор і Боко-Которська затокаЧорногорія Місто Котор – відоме та давнє місто, розташоване біля гори Ловчен (на чорногорському узбережжі Чорногорії), на березі Боко-Которської затоки, яка врізалась в сушу майже на 32 км та за своєю красою та зовнішнім виглядом унікальна у всьому Середземномор’ї. Це одне з найбільш добрезбережених средньовічних середземноморських міст. Котор був внесений до списку світової спадщини Юнеско у 1979 році. Головна пам’ятка Котора – кафедральний собор Святого Тріфона, присвячений заступнику й захиснику міста та один з найвідоміших символів міста. В ньому знаходяться залишки фресок ХIV століття і багата різниця з виробами которських і венеціанських ювелірів. За високими кріпосними стінами цитаделі знаходяться справжні архітектурні шедеври різних стилів: церква Св.Луки, церква Св.Ганни, Св.Марії, палац герцога, театр Наполеона. Також цікаві палати багатих міських сімей (XV-XVIII ст.): Драго, Бізанті, Піма, Гргуріна. У палатах Гргуріна зараз знаходиться Морський музей з унікальною експозицією. Центральну міську площу прикрашає Годинникова башта (XVI століття), напроти якої зберігся середньовічний “ганебний стовп”. Поблизу церкви Св.Марії (1221р.) під аркою з барельєфом венеціанського лева починаються кам’яні сходи, круті сходинки яких ведуть до фортеці Сан Джовані (IX-XVI ст.), що височиє над містом на висоті 260м. Екскурсія продовжиться прогулянкою на катері по найбільшому і найгарнішому фьорду Середземномор’я – Боко-Которській затоці, з відвідинами острівця – музею Госпа од Шкрпела, а також піратського містечка Пераст. Ця затока завжди була притулком моряків, де вони приховували свої кораблі від бурь і штормів відкритого моря. Бока – це оазис, де росте середземноморська рослинність агави, пальми, мімози, олеандри, ківі, гранат, лікарські рослини. На вершинах гір в затоці лежить сніг, а у підніжжя гір в цей час квітнуть троянди.

Каньйони Тара і Морача  Екскурсія сподобається тим, хто любить природу. Під час поїздки відкриваються мальовничі види на скелі, ущелини, гірські річки, Біоградськоє озеро. Каньйон річки Тара – найглибший в Європі та другій за величиною у світі (довжина – 100км). У всьому світі лише Великий каньйон Колорадо може змагатися з ним по розмірах. Води річки Тара надзвичайно прозорі та чисті, недаремно Тару називають «Сльозою Європи».  В найглибшій частині каньйону висота відвісних скель перевищує 1300метрів.

Під час екскурсії передбачені зупинки в каньйоні Морача та однойменному монастирі Морача (1252г.). Цей монастир побудований більше 750 років тому і складається з великої соборної церкви, яка присвячена Успінню Богородиці, невеликої церкви Святого Ніколи в монастирській паперті та з будівлі монастирського дворику. Як іК усі церкви XIII ст., церква Успіння Богородиці в монастірі Морача є, по суті, усипальницею правителів, а саме онука сербської правлячої династії Неманичів, Стефана Вукановича.

Гора Дурмітор Заповідником є й гора Дурмітор (2525м.), яка занесений до списку Юнеско. Дурмітор відомий своїми льодовиковими озерами, льодовою печерою, чудовими оглядовими майданчиками, густими лісами з ялиці та сосен. На вершині гори знаходиться півтора десятки озер. Рибна ловля на озері, прогулянки по горах, чисте повітря, можливість познайомитись з побутом та національними звічаями приваблюють сюди безліч туристів.

Рафтінг на річці Тара Це найзахоплююча пригода в Чорногорії.

Каньйон річки Тара, другий за величиною в світі після каньйону річки Колорадо, він визнаний національним парком і внесений до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Дорога до річки не близька, але подорож по мальовничій місцевості (скелі, ущелини, бірюзові стрічки гірських річок і мальовничі озера) не залишить нікого байдужим. Півське озеро – одна з головних пам’яток з гарним водоймищем і крутими скелястими берегами. Після сніданку відбудеться прогулянка на джипах до берегу, звідки почнеться найцікавіша частина екскурсії – сплав за течією гірської річки (20км). На крутих порогах завмирає дихання від гострих відчуттів, а в тихих затонах захоплює дух від краси і величі навколишньої природи. Спуск по гірській річці займає близько двох з половиною годин. Під час коротких зупинок на березі можна буде трохи перепочити і сфотографуватися на тлі лісового водоспаду.  Смачний обід з національних страв, приготований на терассі рестрану, що розташований над річкою, стане винагородою для учасників сплаву. По дорозі назад можна буде помилуватися коштовними фресками церкви першого Пречистого Пресвятої Богородиці (1573-1586рр.), що знаходяться на території Півковського монастиря.  Рекомендуємо взяти з собою купальник та змінний одяг, захисний крем від сонця, непромокаючий пакет для фотоапарату (відеокамери).

Монастир Острог

Розташований високо в горах (900м), монастир заснований у XVII столітті митрополитом Захумсько – Герцеговським Василем Йовановічем, якого проголосили святим і який отримав ім’я Св. Василя Острозького. У монастирі Острог Св.Василь провів в посту та молитвах 15 років і помер 29 квітня 1671 року. Кажуть, що у 1678 р. через 7 років після своєї смерті Св.Василь з’явився уві сні ігуменові Рафаїлові, наказуючи тому прийти в Острог та відкрити його труну. Сон повторився 2 рази, але ігумен не надавав цьому значення і лише на т ретій раз зважився розповісти про це острозьким ченцям. Відкривши труну Св.Василя, вони побачили, що тіло його, жовте як віск, добре збе реглося і пахло як базилік. Це виявилося справжнім доказом того, що Василь Острозький воістину був святим, і ченці проголосилі Василя святим і чудотворцем. З ім’ям святого пов’язано багато легенд. 8 лютого 1942 року, під час гарматного обстрілу німцями Острогу, один снаряд ударив в кам’яну стіну над верхнім монастрем, розбив двері церкви Святого Хреста, але не вибухнув, а при падінні об підлогу церкви розколовся на дві частини. При подальшій експертизі було встановлено, що снаряд був справний і лише дивом не вибухнув. Снаряд і зараз зберігається у Верхньому Острозі. Навпроті церкви Святого Хреста знаходиться свята лоза, що виросла на місці смерті Св.Василя, яка володіє зціляючою силою. Людина, яка побувала тут, через деякий час знаходить фізичне здоров’я. Монастир православний, але його активно відвідують віруючі різних релігійних конфесій зі всього світу. Біля монастиря знаходиться джерело зі святою водою. Перше враження яке складається у відвідувача, побачивши монастир, що він буквально висить у повітрі.  Заради духовного збагачення, рекомендуємо відвідати це святе місце і поклониться мощам святого, якого почитали люди всіх релігійних концесій.

Монтенегро – тур Цетінье, Негуші, Котор Незвичайною мальовничістю відрізняється одна з найкрасивіших у світі Боко-Которська затока, яка нагадує норвезькі фьорди. ЇЇ прикрашають сім невеликих острівців, на яких можна побачити пам’ятки історії і культури Чорногорії. Вздовж Боко-Которської затоки тягнеться ланцюжок невеликих селищ і середньовічних містечок. Найбільший інтерес представляє портовий Котор – місто з двотисячелітньою історією. Через велику кількість історичних пам’яток і середньовічних споруд, що прекрасно збереглися, ву1979гр він був занесений в список світової культурної і природної спадщини Юнеско. З Котора серпантин піднімається на величезну висоту, з якої відкривається приголомшлива панорама Бококоторської затоки. Зупинившись на оглядовому майданчику можна зробити прекрасні знімки. Незабаром дорога приводить в невелике селище Негуші – місце народження поета, просвітителя і правителя Чорногорії (з 1830р.) добре знайомого з російською культурою Петра II Петровича Негоша (1813-1851рр). Село Негуші відоме далеко за межами країни ще й тому, що саме тут готують найвідоміший чорногорський пршут – копчений свінний окіст з особливим смаком і ароматом. Не поступається йому і негушський сир. У сільському ресторанчику представиться можливість познайомитися з традиційною кухнею, спробувати місцеве вино, і поринути в атмосферу привітності і гостинності цього сонячного краю. Подальша дорога йде через місцевість, відому як «кам’яне море» і далі в Цетінье, – стару столицю, культурний і духовний центр країни.

У місті знаходиться Цетіньський монастир (заснований 1484р.) – резиденція чорногорських владик. В монастирі зберігається частка мощів Св.Федора Стратілата (помер у 319р.), а також найбільша християнська святиня-рука Св.Іоана Хрестителя, що хрестила Господа іІісуса Христа в Йордані і частина хреста, на якому був розіп`ятий спаситель. Одна з будівель, яка привертає увагу, в Цетіньє – палац останнього короля Чорногорії Ніколи І Петровіча (збудований 1863-1871рр.). Тепер це музей, в колекції якого зберігається розкішна зброя короля Ніколи І, видатних чорногорських і туререцьких полководців, а також незвичайні екземпляри зброї африканських військових племен: медалі й вищі ордени всіх європейських країн; рідкісна колекція картин; палацові меблі; чорногорські монети, що мають велику нумізматичну цінність, а також інші коштовні експонати.

Скадарське озеро Територія довкола озера Скадар проголошена національним парком Чорногорії. Це найбільше озеро Балканського півострова, відоме своєю незвичайною красою і багатою флорою і фауною, тут мешкає 270 видів рідкісних птахів і 35 видів риб. Прогулянка на човнах по наймальовничіших місцях озера зробить цю екскурсію незабутньої. А страви національної кухні та риба зі Скадарського озера, приготована за національними рецептами, стануть гідною винагородою пройденому шляху.

Дайвінг Підводним плаванням на Адріатичному узбережжі Чорногорії спрадавна займалися рибалки і збирачі черепашок та перлів. Як спорт дайвінг почав розвиватися після Другої Світової війни. Але ще у 1927 в Тіваті на базі Королівського ВМФ готували підводників. Зараз в Чорногорії можна займатися скуба-дайвінгом, підводним орієнтуванням і фотографією, рибалкою з гарпуном. У вапняних рифах на узбережжі Чорногорії безліч невеликих печер, в яких мешкає безліч риб. Підводні рифи рясно заселені коралами, всілякою флорою і фауною. На узбережжі є декілька місць, цікавих з археологічної точки зору: затоки Risan, Kaljala Capo біля Rose, долина Bigovo, Мис Platinumi, Мис Volujica біля Бару та Старий Ульцинь. Любителі підводного плавання можуть оглянути декілька затонулих кораблів – Sent Istvan затонув при вході в Бока-Которську затоку, патрульний військовий катер в Zanjic, невідоме двопалубне судно біля мису Platamuni, ескадроний міноносець Zenta, який затонув під час Другої Світової війни біля Петровацу, австрійський військовий корабель Першої світової війни Dag затонулий в порту Бару і ще один австрійський корабель, затонувший біля Великого пляжу Ульциня.

Екскурсія в Дубровник Дубровник – найвишуканіше і найвитонченіше місто Хорватії, яке приголомшує своєю красою і величчю. Це неповторне місце, в якому панує гармонія і спокій. Він включений в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У місті безліч культурних і архітектурних шедеврів, таких як церква Св. Влаха, княжий палац, домініканський і франциськанський монастирі, одна з перших аптек в Європі, кафедральний собор, фонтани італійського архітектора Онофріо де Ла Каві і багато чого іншого. Гуляти по його вузеньким, зігнутим вуличкам можна до безкінечності. Після оглядової екскурсії і огляду пам’яток буде досить вільного часу, щоб пройтися кріпосною стіною або спокійно посидіти в одному із затишних кафе на центральній вулиці Stradun.

Надіслати запит

Відправити запит на путівку:

ГАРЯЧІ авіатури зі Львова, Києва та інших міст України
Мінімальні ціни на тури з вильотом в найближчі кілька днів на 1 особу в двомісному номері.

Підібрати тур

Підпишіться на розсилку!