Завантаження

Об’єднані Арабські Емірати зібрали в собі неймовірну кількість чудес! І що важливо – всі вони рукотворні. Ось де можна дійсно захопитися розумом і здібностями людини, адже всього якихось 40 років тому в місцях, які зараз хвилюють і захоплюють своїми неймовірними витворами, була безмежна пустеля і звичайна рибальське село! Почнемо з того, що навіть з повітря відкривається неймовірний вид на штучні острови Перської затоки, про створення яких ходять легенди і зняті документальні фільми, що розповідають про всі етапи грандіозного будівництва. Придивіться до цих витворів рук людських: Пальма Джумейра, Пальма Джебель Алі, Пальма Дейра, а також штучні архіпелаги «Мир» і «Всесвіт», які складаються з дрібних островів – такого ви не зустрінете ні в одній країні світу. Про рекорди ОАЕ ви чули ні один раз: тут найсучасніше метро, ​​кращий в світі шопінг, найвищий хмарочос, найрозкішніший готель з власним океанаріумом, на відкриття якого витратили більше феєрверків, ніж на Олімпійських іграх в Пекіні. Тут ви будете постійно дивуватися і вражатися.

Столиця – місто Абу-Дабі.

ОАЕ складаються з семи еміратів: Абу-Дабі, Аджман, Дубай, Фуджейра, Рас-ель-Хайма, Шарджа і Умм-ель-Кувейн. Емірат Абу-Дабі займає 85% площі всіх ОАЕ, а площа найменшого – Аджмана – всього 250 кв.км.
Велику частину території Об’єднаних Арабських Еміратів займає невиразна пустеля, що межує з Руб-ель-Халі – найбільшою пустелею піску в світі, яка знаходиться на південному сході Саудівської Аравії.

Клімат

Клімат країни дуже жаркий і сухий (тропічний пустельний). Часто бувають піщані бурі. Температура влітку 35-40 градусів за Цельсієм, іноді досягає 50, а взимку вдень буває 20-25 градусів. Щорічно в країні з листопада по травень випадає приблизно 100 мм опадів.

Державний устрій

Державний устрій Об’єднаних Арабських Еміратів є унікальним поєднанням республіканського і монархічного ладу. ОАЕ є федеративною державою, що складається з семи еміратів – абсолютних монархій. Держава очолюється еміром Абу-Дабі, уряд – еміром Дубая.

Населення

Населення Об’єднаних Арабських Еміратів становить приблизно 4,8 млн осіб, з яких етнічні араби складають тільки третину, а корінні жителі – 11%. Решта – вихідці з Пакистану, Індії, Бангладеш, Шрі-Ланки, Непалу та інших країн південної Азії і Філіппін іммігрували в ОАЕ в якості тимчасових робітників. 85% проживають в країні не є її громадянами.

Мова

Офіційна мова – арабська. Абсолютна більшість населення чудово говорить і англійською мовою. Також широко вживаються хінді і урду. Більшість власників магазинів, службовці готелів та телефонної мережі говорять по-англійськи, нерідко можна почути і російську мову.

Релігія

Практично всі громадяни ОАЕ – мусульмани, 85% з яких – суніти, і 15% – шиїти. За даними міграційних служб Еміратів, приблизно 55% іммігрантів – також мусульмани, 25% – індуїсти, 10% – християни, 5% – буддисти. До іншим 5% відносяться меншини сикхів і багаї. Згідно з дослідженням Міністерства планування, всього з 4,5 мільйона чоловік, що проживають в ОАЕ з урахуванням іноземців, три чверті – мусульмани. Дубай – єдиний емірат, де є сикхський і індуїстський храми. Християнські церкви є в кожному еміраті.

Гроші

Дирхам – місцева валюта OAЕ. 1 дирхам = 100 філсів. В Еміратах купувати товари можна, користуючись доларами США або дірхамамі (AED- Arab Emirates Dirham). Розрахунок у валюті OAЕ не тільки зручніше, але і вигідніше. Купити місцеві гроші можна в будь-якому пункті обміну валюти, однак в центрі міста курс вигідніше, ніж при обміні в готелі. 1 долар США дорівнює 3,66 дирхамам.

Митні правила

Існують деякі заборони на ввезення в деяких товарів. Чи не дозволяється ввозити відео- і друковану продукцію, в якій містяться хоча б найменші елементи еротики, а також журнали і відеопродукцію, які можуть бути сприйняті як недружні по відношенню до держави ОАЕ, а також ображають мусульманську релігію. Митні служби мають право вилучати для перегляду відеокасети, журнали та іншу друковану продукцію. Заборонено ввезення в ОАЕ будь-яких наркотичних засобів і зброї.

Вихідні і державні свята

П’ятниця – офіційний вихідний день. Національний день – 2 грудня, коли було проголошено незалежну державу ОАЕ. Так само відзначають 1 січня (Новий рік), 6 серпня (день вступу на престол шейха Заїда) і деякі релігійні свята, календар яких змінюється. Існують релігійні свята з мінливою датою (Ід Аль Фір – через 3-4 день після закінчення Рамадана; Новий рік по Хіджере (мусульманським календарем); День народження Пророка) Дати релігійних свят визначаються по прийнятому в Ісламі місячним календарем.

Посольство України в ОАЕ:

Abu-Dhabi, U.A.E., P.О.box 45714
Tel. (8-10-9712) 632 75 86, (8-10-9712) 632 75 06, E-mail: emb_ae@mfa.gov.ua

Надіслати запит

Відправити запит на путівку:

ГАРЯЧІ авіатури зі Львова, Києва та інших міст України
Мінімальні ціни на тури з вильотом в найближчі кілька днів на 1 особу в двомісному номері.

Підібрати тур

Підпишіться на розсилку!