Завантаження

Найменування держави: Республіка Чорногорія

Державний устрій: Чорногорія є вільною, демократичною, екологічною державою соціальної справедливості, заснованою на принципах верховенства закону. Проголошена Членом Об’єднаних Націй Генеральною Асамблєєй 28 червня 2006 року.
Адміністративний поділ: 21 муніципалітет (серб. Општіна)
Столиця: Подгоріца (168 тис.) – адміністративний і господарський центр. Цетінье (18 тис.) – історичний і культурний центр, колишня столиця Чорногорії.
Свята: 1 січня – Новий Рік.
6 січня – Бандідан або різдвяний святвечір.
7 січня – Різдво Хрістово (так званий Божіч).
4 квітня (2010год) Пасха.
27 квітня – День республіки.
1 травня – День весни (свято весни). У Чорногорії свято праці наголошується лише з 1918 року. Особливість Чорногорії в проведенні цього свята: традиційна присутність дітей.
9 травня – День перемоги.
12 травня – День святого Василя Острожського. У відомому чорногорському монастирі острог, висіченому в скелі, покояться мощі святого Василя Острожського, який вважається заступником Чорногорії.
21 травня – День незалежності Чорногорії. 21 травня 2006 року в Чорногорії відбувся загальнонародний референдум, де 55,5% проголосували за незалежність Чорногорії.
3 червня – День оголошення Чорногорії державою.
13 липня – День державності (день повстання) – до недавніх пір єдине власне державне свято Чорногорії.
29 – 30 листопада – Дні республіки.

Площа: 13 812 км2.

Географія: Чорногорія розташована в південно-західній частині Балканського півострова. Межує з Албанією, Боснією і Герцоговіной, Сербією та Хорватією. 200км Адріатичного моря відокремлюють Чорногорію від Південно-Східної Італії. Континентальна берегова лінія Чорногорії має протяжність біля300км. Чорногорія має в своєму складі 14 морських островів, сукупна протяжність берегової лінії яких складає 15,6 км. На північному заході країни знаходиться велична Бока-Которська Затока, що має площу водної поверхні 87,3км2 і врізається в сушу на 29,6км. Це єдиний в Середземномор’ї та найпівденніший у світі фьорд.

Територію країни можна умовно розділити на три частини: узбережжя Адріатичного моря, відносно рівнинна центральна частина країни, на якій розташовані два її найбільших міста: Подгоріца і Никшич, та гірські системи сходу країни.

Пляжі: На чорногорському побережжі можна зустріті всі віди пляжів, починаючи від неосяжніх піщаніх до невеликих кам’янистіх бухт. Загальна протяжність пляжів – 73 км. Найбільший пляж: «Велика пляжа» в Ульцині – 13км.
Піщані пляжі: Будванськая і Ульцинськая Рів”єрі.
Галькові пляжі: Герцег-Новськая Рів”єра, Бар, Сутоморе.
Штучні пляжі (бетонна платформа): Тіват, Герцег-новіні Ігало.
Корістування парасолькамі і лежаками біля готельніх басейнів зазвічай безкоштовне, на пляжі – за додаткову оплату (від 1,5 до 8€). Температура морської води протягом шести місяців знаходіться в діапазоні + 20 – +26°C, прозорість морської води місцямі перевіщує 35м.

Клімат: особливість клімату полягає в його мінливості: від м’якого середземноморського на Адріатичному узбережжі до помірно континентального в гірських районах. В середньому в році 240 сонячних днів. Купальний сезон триває з травня по листопад (180 днів).

Релігія: домінуючою релігією є православ’я (70%), національні меншинства – іслам (20%) і католицизм (4%).

Населення: за даними перепису 2003р. у Чорногорії проживає 620 тис. осіб. Переважно чорногорці – 43,16% і серби – 31,99%. Особливістю Чорногорії є дуалізм національного самовизначення. Чорногорців ріднить з сербами мова, релігія (православне християнство) і загальні віхи історії. Близько половини респондентів, які в результатах перепису 2003 роки визнані чорногорцями, в анкетах писали «чорногорець, серб» або «серб-чорногорець». Крім того боснійці – 7,77%, мусульмани – 5,07%, албанці – 3,01%. Росіян – 1%, функціонують російські школи.

Мова: чорногорська – 85,7% і албанська – 5,3%. У туристичних центрах також вживається російська мова.

Час відстає від київського на 1 годину.

Валюта: ЄВРО. Приймаються кредитні картки: Visa, Mastercard, Maestro, якими можна розраховуватись в багатьох магазинах і на заправних станціях. Решта карток приймаються в Банках Чорногорії, що працюють виключно по буднях.

Кухня: Чорногорія – країна хоч і морська, але в її кухні домінують м’ясні страви, в основному, зі свинини і баранини. При чому їх часто готують з використанням каймаку, по-особливому приготовлений кисломолочний продукт, який зазвичай не купують, а роблять удома. Свіжий каймак – основний продукт для приготування «гибаніци» (пиріг із сирною начинкою). У каймаку часто тушкують баранину або курку – від цього вони стають дуже ніжними.

А ще в Чорногорії дуже люблять в’ялене м’ясо (prsut). Вважається, що самий кращий «пршут» робиться в Негушах, невеликому містечку поблизу Цетінье, древньої столиці країни. Особливим смаком він володіє тому, що свинину, призначену для виготовленя «пршута», впродовж 2 років сушать високо в горах, де дуже чисте повітря. Подають його як холодну закуску, наприклад до «лозоваче» – виноградному самогону. Це національний міцний спиртний напій, який виготовляють з кращих сортів винограду. Найкращим вином Черногорци вважають Vranac (у перекладі – Кінь Вороний). Його, разом з негушським пршутом, часто привозять з Чорногорії як сувенір.

Водночас в Чорногорії полюбляють страви з риби та морепродуктів, але ціни на них в місцевих ресторанчиках вищі, ніж на м’ясні.

Екстрені телефони: Поліція – 92, Пожежна служба – 93, Швидка допомога – 94, Довідкова Telecom Montenegro – 988, допомога на дорогах – 987, прогноз погоди – 95.

Автосполучення: Таксі є найзручнішим засобом пересування (напр. Бечичи-Будва = 5-8€), Бечичи-аеропорт = 25-30€). Маршрутні таксі, що курсують по шосе із зупинкамиЧорногорія від Св.Стефана до Будви коштують 1€. Прокат автомобіля: офіційні вимоги: вік від 21 року, стаж – не менше 3 років, застава у розмірі 150-300€. На практиці зазвичай досить міжнародних водійських прав.

Авіасполучення: два міжнародних аєропорти: Тіват і Подгоріца, в яких з травня по жовтень здійснюються чартерні рейси.

Електрика: 220 В, 50 Гц.

Нічні клуби та дискотеки: Особливою популярністю в Будві користуються нічні відкриті дискотеки «Трокадеро», розташовані вздовж узбережжя, час роботи 21:00-01:00. Є і «Трокадеро» закритого типу в центрі,біля пошти, час роботи 23:00-05:00. Казино знаходиться в готелі Маєстрал (Пржно) в 5км на схід від Будви. Час роботи: 18:00-04:00 (Сб), 12:00-05:00 (Вс).

Надіслати запит

Відправити запит на путівку:

ГАРЯЧІ авіатури зі Львова, Києва та інших міст України
Мінімальні ціни на тури з вильотом в найближчі кілька днів на 1 особу в двомісному номері.

Підібрати тур

Підпишіться на розсилку!