Завантаження

Офіційна назва – Республіка Куба

Столиця – Гавана

Географічне положення:
Республіка Куба займає острівне положення в Карибському морі, між Північною і Південною Америкою і є воротами в Мексиканську затоку.

Клімат:
Географічне розташування, наявність теплих вод Гольфстріму і пасатної циркуляції визначає клімат Куби, який, безумовно, залежить від регіону, але в цілому має яскраво виражені риси для всієї території островів.
Пассат – стійкі вітри, що дмуть над океанами цілий рік. Тропічний клімат Куби визначають північно-східні пасати.

Населення:
Кубинці – народ змішаного походження. До моменту появи тут іспанців Кубу населяли племена сібонеїв, індіанців аравакских груп, та  індіанців, що переселилися з Гаїті. Але в результаті іспанської колонізації індіанці в більшості були винищені.
У 2015 році чисельність населення Куби зменшиться на -11 685 осіб і в кінці року буде становитиме 11 224 143 людей.

Мова:
Куба відноситься до країн, чиєю державною мовою вважається іспанська. Раби з Африки, французькі, німецькі, італійські та американські переселенці внесли свою лепту в те, що зараз прийнято називати кубинським діалектом або ж кубинським іспанським (Español cubano). На Острові Свободи багато говорять ще й французькою, англійською і навіть російською мовою – в пам’ять про тісні зв’язки Куби і Радянського Союзу.

Релігія:
Переважна кількість кубинців- католики. Незважаючи на те, що в країні соціалізм, жителі Куби дуже релігійні.

Часовий пояс:
Час на Кубі відстає від київського на 7 годин. UTC / GMT -5 год / -4 год.

Валюта:
Національна валюта – песо. Для іноземців – тільки долари США. Особливу увагу слід звертати на те, що при здачі можуть давати так званий конвертований песо. Цей вид песо дорівнює до долара 1:1. Ця нова кубинська банкнота, нічого спільного не має з “дерев’яним” кубинськими песо. Курс старого кубинського песо до долара приблизно 1:25. У ходу також кредитні картки.

Транспорт:
Громадський транспорт в країні розвинений недостатньо. Самі кубинці для пересування всередині міст або по країні часто використовують автостоп.
Основним міським транспортом вважаються автобуси, але їх можна рекомендувати тільки шанувальникам екстриму: ні комфорту, ні чіткого розкладу, ні постійних маршрутів у них немає. Для туристів призначені спеціальні «туристичні» таксі – це завжди сучасні і справні машини. Їх можна замовити з будь-якого готелю або просто по телефону, проїзд оплачується тільки в доларах. Звичайні таксі, в яких беруть песо – досить старі машини, і їх небагато. Нарешті, є на Кубі і «бомбили» -приватники. Ціни у них трохи нижче, ніж у державних таксистів, але й гарантій якості немає ніяких.

Особливості кухні:
На острові поширена креольська кухня, головні інгредієнти якої – свинина і курка, приготовлені різними способами. Одне з найпопулярніших національних страв – «креольское ахіако», свинина з овочами і з великою кількістю спецій. Ще варто спробувати лангустів з лимоном, страви з крокодилового або черепашачого м’яса, черепашачі яйця. На Кубі готують багато страв з фруктів і подають фрукти практично до кожної страви. Каву тут варять дуже міцну і солодку.
Національні напої – кубинський ром і численні коктейлі на його основі: мохіто, куба лібре, дайкірі і безліч інших.

Магазини та покупки:
З Куби можна привезти чорний корал і вироби з нього, вироби з панцира черепахи (браслети і шпильки), тумбадора або бонго (ударні музичні інструменти, які використовуються в африканських мелодіях), гуаябера (сорочку, яку носять в тропіках офіційні особи) і бразильське взуття. Обов’язково слід придбати кубинський ром, справжні кубинські сигари і кубинську каву. Ну і, зрозуміло, все, що пов’язано з кубинською революцією: альбоми чорно-білих фотографій, футболки і берети з портретами Че.
Майже всі магазини працюють з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00, але деякі відкриті і до 20:00. По суботах – з 9:00 до 15:00. У курортних районах магазини і супермаркети, як правило, відкриті довше. Крім того, не варто забувати, що в середині дня майже всі магазини закриваються на сієсту.

Безпека:
Вашим пріоритетом під час відпочинку на Кубі повинна бути безпека. Ви повинні бути уважними під час всього свого відпочинку на Кубі.
Куба є безпечною країною, хоча багато газет і інші видання постійно наводять жах на туристів статтями про те, якою ж небезпечною країною вона є.
Проте, як і в будь-якій країні, іноземець може стати мішенню для злодіїв і брехунів. Так що будьте завжди напоготові.
НІКОЛИ не показуйте своє багатство малознайомим людям і намагайтеся не знімати занадто багато грошей в банкоматах. Хоч люди на Кубі є неймовірно доброзичливими, не забувайте, що майже всі вони дуже бідні.
Якщо ви подорожуєте поодинці, то залиште приблизні плани на відпочинок і список місць, які ви хочете відвідати, своїм друзям. Також намагайтеся частіше дзвонити  близькій людині.
Ми б рекомендували звернутися до працівників готелю, в якому ви проживаєте, щоб вони вам розповіли, в які місця краще не  навідуватися. При поїздці на таксі використовуйте авторитетні компанії і домовляйтеся про ціну наперед, тому що не рідко водії таксі заламують ціни тільки через те, що ви є туристом.
Добре б ще мати список найбільш важливих контактів, адрес і номерів телефонів, в тому числі номер посольства в Кубі.
Не варто вживати водопровідну воду і слід проявляти обережність при замовленні напоїв з льодом. Крім того, зверніть увагу на санітарно-гігієнічні умови при покупці їжі у вуличних торговців.

Надіслати запит

Відправити запит на путівку:

ГАРЯЧІ авіатури зі Львова, Києва та інших міст України
Мінімальні ціни на тури з вильотом в найближчі кілька днів на 1 особу в двомісному номері.

Підібрати тур

Підпишіться на розсилку!