Завантаження

Офіційна назва: Домініканська республіка

Столиця:  Санто-Домінго

Географія:
Домініканська Республіка займає дві третини острова Гаїті (центральну і східну частину), який знаходиться в центрі Карибського архіпелагу, є другим за величиною островом архіпелагу після Куби.

Населення:
У Домініканській Республіці проживає близько 8 млн. Чоловік. Близько 50% населення – молодь молодше 20 років, і вона становить переважно міське населення країни.

Клімат:
Тропічний пасатний, морський. Середньомісячні температури коливаються слабо – від +25 С до +27 С. Самий жаркий місяць – серпень (до +31 С), але морські вітри, що дмуть з північного сходу, пом’якшують жару і в цей час. Самий “холодний” – січень (близько +22 С). Для місцевого клімату характерна висока вологість – від 65% до 80%. Сезон дощів триває з травня по серпень-вересень, коли тропічні повітряні маси приносять на острів дощі, які переважно випадають вночі або рано вранці і тривають не більше 20-30 хвилин. Також можливі часті, але короткі зливи в листопаді-грудні. В інший час переважає суха і тепла погода.

Мова:
Національна мова – іспанська, але в курортних зонах використовуються англійську, німецьку, італійську, так само практично у всіх готелях є хоча б один російськомовний представник.

Релігії:
Офіційна релігія – католицизм, її сповідують 95% населення

Часовий пояс:
Різниця з Києвом – в зимовий час мінус 6 годин і мінус 7 влітку.

Валюта:
Національна валюта – домініканський песо, що дорівнює 100 сентаво. Гроші можна обміняти по прильоту в аеропорту, а так само в готелі і обмінних пунктах. 1 USD приблизно дорівнює 44,8 домініканським песо.

Транспорт:
Рух в Домінікані правосторонній (кермо ліворуч).
Основні дороги знаходяться в доброму стані, постійно тут і там ведуться будівельні та відновлювальні роботи, але місцевий клімат дає про себе знати – часто можна зустріти розмиті або покриті застиглої брудом ділянки, які, втім, швидко відновлюються.
Провінційні дороги значно гірше і часто являють собою просто добре накатаній колії.
Громадський транспорт
Громадський транспорт в містах представлений автобусами, автобусами-експресами (ходять за розкладом між певними точками), “гуа-гуа”, колективним таксі “Карро-публікос” (ходять по певних маршрутах і при цьому дуже недорогі) і таксі.
Вартість проїзду в міському транспорті невелика (навіть на великі відстані рідко перевищує 100 песо, середній тариф по місту 5 песо), більшість муніципальних машин ходить вкрай нерегулярно, хоча автобуси великих компаній чітко дотримуються розклад.
Таксі
У місцевих таксі лічильники не використовуються, але встановлена ​​чітка плата за проїзд між певними точками (поїздка всередині міста не може коштувати більше 50 песо) і торгуватися марно. Біля входів у великі готелі і в інших туристичних зонах розташовані стоянки таксі (найчастіше належать якоїсь певної компанії), причому машини великих компаній підтримуються в кращому технічному стані, ніж у дрібних перевізників, що в місцевих умовах важливо.
Для поїздок всередині міста можна скористатися послугами приватних водіїв, однак про ціну поїздки слід домовлятися заздалегідь, до посадки в машину.
Метро
27 лютого 2008 року, в Санто-Домінго було проведено офіційне відкриття першої лінії метро.
Метро поки що складається з однієї лінії, яка починається на перетині проспекту Вінстона Черчилля і проспекту Незалежності та закінчується на проспекті Ерманас Мірабаля.

Магазини та покупки:
З країни можна привезти різні вироби з дерева, кістки, бурштину, ларімар (домініканської бірюзи), кераміки і шкіри, а також сигари, каву і ром.
Унікальним сувеніром з Домініканської республіки є який-небудь виріб з каменю під назвою ларімар. Цей  камінь, що нагадує бірюзу видобувають тільки на домініканської землі. Його відносять до напівкоштовних каменів і використовують для виготовлення різних ювелірних виробів – від недорогих амулетів до дорогих прикрас з благородних металів. Не менш красивим сувеніром буде виріб з бурштину, тим більше що в Домінікані цей камінь зустрічається не тільки в звичному для нас медовому кольорі, а й червоного, чорного і синього кольорів. Прикраси і ювелірні вироби краще купувати в спеціалізованих салонах, щоб не придбати підробку.
Домініканські сигари визнані кращими в світі, до того ж вони коштують набагато менше кубинських. Такий сувенір стане хорошим подарунком для тих, що палять. Найбільш популярні сигари марок Casa Blanca, Fonseca, La Aurora, Cubita.
Як смачного і ароматного сувеніра з Домінікани можна привезти кави. Любителі цього напою оцінять його смак. Кращим сортом кави в цій країні вважають Cafe Santo Domingo. Також на згадку про Домінікану можна привезти знаменитий ром «Імперіал» і кокосове масло.
Якщо ви роздумуєте, що привезти з Домінікани в якості сувеніра на пам’ять про цю колоритну країну, можете зупинити свій вибір на виробах з червоного дерева або ж барвистих полотнах в стилі «гаїтянський наїв» (їх можна купити на пляжі і на ринках). Практично половина населення цієї країни займаються цим мистецтвом, тому такі полотна можна купити недорого.
Туристичні зони країни пропонують до послуг туристів численні бутіки і сувенірні магазини. У Санто-Домінго знаходяться найкрупніші комерційні центри, в яких можна придбати одяг, взуття та інші товари місцевого і іноземного виробництва хорошої якості і за доступними цінами. Торгуватися можна практично скрізь, крім супермаркетів. Найчастіше ціни для туристів спочатку завищені, тому зазвичай можна домовитися на половині первинної вартості товару. Магазини працюють з 9.00 до 19.30 з понеділка по суботу. Супермаркети зазвичай відкриті з 8.00 до 22.00 з понеділка по суботу, в неділю – з 8.00 до 14.00.

Електрика:
Напруга в мережі 110-120 вольт / 60 герц. Розетки плоскі, вилки «американського стандарту». Для використання електроприладів необхідно мати спеціальні перехідники, які зазвичай продають в магазинчиках при готелях. У Домінікані нерідкі перебої з подачею електрики, тому більшість готелів високого класу має власні генератори.

Чайові:
Чайові частково включені у вартість обслуговування в готелях. У ресторанах прийнято залишати чайові в розмірі 10% від вартості замовлення. Покоївкам або носіям зазвичай дають 1-2 $.

Особливості кухні:
Домініканська кухня сповнена екзотики. Смажені банани, пюре з лісових бананів і маніока, різні фрукти – манго, кокоси, гуава, банани, і багато інших плодів, невідомі жителю північних широт. Домініканці люблять м’ясо, хоча і не так часто можуть собі дозволити делікатеси з свинини або курки. М’ясо готують з овочами, на гарнір подають червону квасолю або інші бобові, рис, пюре з коренеплодів, ті ж зелені смажені банани ( «бандера»). Супи також частий гість на столі: суп-пюре «асопао» – вище всяких похвал. Роль хліба відведена коржикам «касабе», їх готують як з начинкою, так і без.
Морепродукти і страви з риби не користуються особливою популярністю серед місцевого населення, зате знаходяться у великій пошані у туристів.
У приморських кафе і ресторанах можливо знайти багате меню: краби з різними соусами, безліч сортів запеченої і смаженої риби і «збірна солянка» – «моріскос».
Кава і ром – відмінне доповнення до будь-якої трапези. Місцева кава має багатий, насичений аромат, а коктейлі на основі рому зможуть привести в захват навіть самого примхливого туриста. Ром є національним алкогольним напоєм Домініканської Республіки, без якого не обходиться жодне свято в будь-якій точці країни. Ром широко популярний серед місцевого населення Домініканської Республіки поряд з місцевими марками пива “Quisqueya”, “Presidente” і “Bohemia”. 

Надіслати запит

Відправити запит на путівку:

ГАРЯЧІ авіатури зі Львова, Києва та інших міст України
Мінімальні ціни на тури з вильотом в найближчі кілька днів на 1 особу в двомісному номері.

Підібрати тур

Підпишіться на розсилку!