Завантаження

Офіційна назва. Республіка Хорватія (Hrvatska).

Столиця держави – Загреб.

Територія: 56542 км2, умовно розділена на 3 регіони: півострів Істрія (а/п Пулуа, Середня Далмація (а/п Спліт), Південна Далмація (а/п Дубровнік).

Адміністративний поділ: 101 округ.

Населення Хорватії – 4,8 млн. чоловік, з них: хорвати – 80%, серби – 12%.

Офіційна мова – хорватська (відноситься до групи слов’янських мов, латинський алфавіт), також вживається німецька, в Істрії – італійська.

Розташування: Хорватія знаходиться на півночі Балканського півострова, розміщена в одному з самих екологічно чистих куточків світу. Велика її частина розташована на материку, на півночі – півострів Істрія. Вздовж берегів знаходиться 1185 островів (найбільші з них о. Крк (площа 409 км2), о. Црес, о. Паг, о. Хвар (найдовший та самий сонячний – 68 км.), о. Брач, (на ньому знаходиться відомий гальковий пляж “Zlatni Rat” – “Золотий ріг”, що міняє свої контури залежно від течії і вітру), о. Корчула, о. Мльет) і маленьких острівців, 66 з яких населені. Із заходу Хорватію омиває Адріатичне море.

Релігія: переважна більшість – католики.

Час. Відстає від київського на 1 годину.

Свята і неробочі дні:  1 січня – Новий Рік. 6 січня – Хрещення. Пасха і пасхальний понеділок. 1 травня – Свято праці. Свято тіла господня. 22 червня – День антифашистської боротьби. 25 червня – День державності. 5 серпня – День перемоги та вдячності Вітчизні. 15 серпня – Успіння Богородиці. 8 жовтня – День незалежності. 1 листопада – День всіх Святих (всіх покійних). 25-26 грудня – Різдвяні свята.

Клімат у внутрішніх частинах Хорватії помірний, континентальний, на узбережжі – середземноморський. Середньорічна температура повітря 18°С. Літо гаряче і дуже сухе. Середня температура води в літній період 25-27 градусів, повітря 30-31 градус. Активний сезон для туристичного відпочинку починається з червня по вересень, весь цей час можна купатися, вода прогрівається до 27°С ,а повітря до 30°С. На Хорватському узбережжі – 2600 сонячних годин в рік. За оцінками медичних фахівців клімат цієї країни якнайкраще підходить для літнього відпочинку. Вже декілька років підряд комісія ЮНЕСКО присвоює Хорватії “Блакитний Прапор” за найчистішу акваторію Середземноморського узбережжя.

Місцева валюта. Грошова одиниця – Куна (банкноти – 1, 5, 10, 20, 100, 500, 1000), дрібна монета – Липа. Банки працюють з 8:00 до 19:00 з понеділка по п’ятницю, в суботу з 8:00 до 12:00. Комісійні при обміні 1 – 1,5%.

Митниця. Ввіз та вивіз місцевої валюти обмежений сумою 2000 кун. Ввіз та вивіз іноземної валюти необмежений. Немає жодного особливого контролю, не потрібно заповнювати жодну спеціальну декларацію при в’їзді та при виїзді.

Телефон. Телефонний код Хорватії – 385. Телефони-автомати приймають в основному телефонні картки, які можна придбати в поштових відділеннях або в кіосках з написами “Duhan”, “Vjesnik”, “Tisak”. За наявності мобільного телефону GSM – стандарту перед набором коду країни необхідно набирати два нулі (0038 – для України).

Корисні телефони. РадіоХорватіяфікована служба таксі: 970 Поліція: 92 Пожежна охорона: 93 Швидка допомога: 94 Довідкова інформація: 981 Швидка допомога на дорогах: 987 Міжнародний аеропорт “Пулу”, довідкова – 00385 52 55 09 00.

Транспорт. У столиці Хорватії, місті Загреб, зручно користуватися суспільним транспортом, всі райони пов’язані між собою трамвайною мережею. Все хорватські таксі працюють по лічильнику, у вихідні і вночі доплата приблизно 20%.

Кухня, покупки і сувеніри. Як сувенір з Хорватії можна привезти рушники та інші вироби з національною вишивкою. Відомі мережива з острова Паша, величезний вибір виробів з кераміки – кожен підбере що-небудь на свій смак. Хорватська кухня порадує такими делікатесам, як Пашський сир, горіховий пиріг, індичка з млинцями. У Хорватії відмінне місцеве вино на будь-який смак – біле, червоне і навіть чорне різних врожаїв. Міцні напої – є і виноградні, і настоянки на травах. З них слід зазначити слив’янку, траваріцу, лозу. На набережних багато кафе і барів. Практично у всіх узбережних ресторанах кухарі відмінно готують лангусту та устриці, зубатку та навагу.

Надіслати запит

Відправити запит на путівку:

ГАРЯЧІ авіатури зі Львова, Києва та інших міст України
Мінімальні ціни на тури з вильотом в найближчі кілька днів на 1 особу в двомісному номері.

Підібрати тур

Підпишіться на розсилку!