Loading

Плітвіцькі озера (Plitvicka jezera)

Каскад з карстових озер на річці Корану, в середній частині Хорватії, на кордоні з Боснією. Коли утворилася ця природна краса не знають до сих пір – фахівці розходяться в думках по цьому питанню. Одна з версій свідчить, що Плітвіцькі озера виникли в післяльодовиковий період. Особливу роль в їх формуванні зіграли мохи, чия еволюція спричинила ступінчасте утворення водоймищ, яких на території парку 16. Розташувалися вони у вигляді нахиленої драбинки. Саме верхнє озеро, Прощальне, друге за величиною, знаходиться на висоті 636 метрів над рівнем моря, а нижнє озеро Новаковіца-Брод- на висоті 503 м. Початок озерному ланцюгу дають дві невеликі річки – Црна і Бела. На схилах лісистих гір вони зливаються в річку Матіцу і утворюють перший водоспад. Щороку в Плітвіцах народжуються нові водоспади. Вчені встановили, що це відбувається завдяки кальцефілам, крейдяним рослинам. Гори в Плітвіцах складені переважно з вапняків, тому води річок і озер багаті розчиненим вапном. Кальцефіли витягують з води окис кальцію і, відмираючи, утворюють тверді відкладення. Впалі у воду гілки та листя через рік ніби кам’яніють. Такі вапнякові греблі зростають по декілька сантиметрів на рік. З часом вони перекривають річку. Вода прориває пористі, нестийкі крейдяні греблі, і виникають водоспади. Якщо кількість озер відома, то число водоспадів різних мастей і перекочувань невідоме – їх надто багато. Водна гладь національного парку теж значна – близько 2км2. Озеро Козьяк – найбільше, площею 82 га, глибина понад 45 метрів. Вода – струмочки і водопади – оточує мандрівника з усіх боків.

Національний парк Крка

Сім дивовижно гарних водопсади, із загальним перепадом висот 242 метри, розкидано вздовж всієї річки Крка, довжина якої 72 км. Цей унікальний природний ансамбль з багатою флорою і фауною визнаний національним парком у 1985 році. Прогулянка на катері по дивовижних місцях приведе до водоспаду Скрадінськи бук, найвідомішому зі всіх водоспадів Крка, який здіймається з висоти 45 метрів. Кришталево чиста вода, перетікаючи 17 каскадів, утворює безліч смарагдових озер. Величезне задоволення принесе прогулянка дерев’яними доріжками, які прокладені над водою практично по всій території парку. Чудовіі краєвиди, що відкриваються з панорамних майданчиків, спів пташок, аромат кольорів і шум води створять неповторну атмосферу і залишать незабутні враження. Після прогулянки можна купатися в озері, милуватися видами водоспаду з тераси ресторану або побувати в археологічному музеї, який розташований в старому водяному млині. А відвідини острівця Візовач, на якому знаходиться франциськанський монастир XV століття, доповнить цю прекрасну екскурсію.

Істра-тур

У супроводі гіда передбачені відвідини найвідоміших міст півострова Істрія, в кожному з яких сконцентровано безліч пам’яток історії та архітектури. Спочатку автобус відправиться в місто Пула для відвідання відомого римського амфітеатру II ст до н.е., потім в Мотовун, де кожен зможе покуштувати і за бажанням купити відомі підземні гриби – трюфелі. Далі заплановані відвідини маленького містечка Грожнян, де майже в кожному будинку господар має свою галерею, завдяки чому це місце називають містом художників і музикантів. Щороку сюди з’їжджаються діячі різних видів мистецтв і проводять художні виставки і концерти.

І нарешті, останнє місто – Пазін, адміністративний центр Істрії, де відбудеться обід з національних страв у супроводі живої музики. Ця екскурсія дозволить оцінити всю красу як прибережної, так і материкової частини півострова з його зеленими горбами, кріпосними стінами середньовічними містами і безліччю виноградників. Ця поїздка дасть можливість відчути різницю між пузережжям і материковою частиною Істрії, а також насолодитися прекрасними пейзажами за вікном автобусу.

Send a request

Send a request:

HOT AIRLINES from Lviv, Kiev and other cities of Ukraine
Minimum prices for tours with departures in the next few days for 1 person in a double room.

Find the tour

Subscribe to our newsletter!