Loading

Словаччина знаходиться в самому серці Європи, між північно-західним краєм Карпат, які формують фізичний бар’єр між рівнинами Польщі на півночі і Угорщиною на півдні. Величні піки Високих гір Татри тягнуться вздовж північно-східного кордону Словаччини з Польщею. Герлаховски-штит (2655 м) найвищий гірський пік. Хоча майже 80% території Словаччини знаходиться на висоті 750 метрів над рівнем моря, тут є і родюча низовина Нітра, яка розташована на березі річки Дунай, яка формує кордон з Угорщиною. Словаччина межує з Чехією на північному заході, Австрією на південному заході і Україною на сході.

Населення

Загальна чисельність населення Словаччини – 5,4 мільйона чоловік. Найбільша за чисельністю група – словаки, 85,8% населення. В районі міста Прешов на сході країни проживають українці (близько 60 тис. Чоловік). Населення зосереджене в південній рівнинній частині та в гірських долинах, утворених притоками Дунаю і Тиси. Понад половину населення проживає в містах, найбільшими з яких є Братислава і Кошиці.

Часовий пояс

Часовий пояс Словаччини: UTC + 02: 00. Вся територія Словаччини знаходиться в одному часовому поясі. Час відстає від Київського на 1 годину.

Клімат

Помірний континентальний, з яскраво вираженою висотною зональністю. Середні температури липня + 19 … + 21 ° C на рівнинах і +8 … + 12 ° C в горах, січня 1 … + 4 ° C на рівнинах і до -10 ° C в гірських районах. Найхолодніший місяць – січень, найтепліше в липні і серпні. Восени часто йдуть дощі, а взимку в горах нерідко буває вітряно. Гірськолижний сезон триває з листопада по березень. Найбільш зручний час для відвідування країни з метою лікування і розширення кругозору – з травня по вересень.

Релігія

70% населення Словаччини католики, близько 7% протестанти.

Мова

Словаки – слов’яни, мова яких належить до західнослов’янської групи.

Грошова одиниця (обмін валют)

З 1 січня 2009 року офіційною грошовою одиницею Словаччини є євро. Валюту можна обміняти в обмінних пунктах (zmenaren), готелях, банках, поштових відділеннях та транспортних агентствах. Курс в банках звичайно менш вигідний, ніж в «обмінниках».

Send a request

Send a request:

HOT AIRLINES from Lviv, Kiev and other cities of Ukraine
Minimum prices for tours with departures in the next few days for 1 person in a double room.

Find the tour

Subscribe to our newsletter!